Káva na doma? Sofee!

V Mikyně máme novinku! Sofee je nová sofistikovaná káva, kterou si snadno připravíte i doma. Stojí za ní tři baristé, kteří na ni pracovali více než rok a výsledek jejich práce stojí za to! Ideální pro ty, který chtějí pít skvělou kávu nejen v kavárně, ale i doma nebo třeba výletě.


Co je Sofee?

Sofee je sofistikovaná káva, kterou si snadno připravíte i bez baristy v klidu doma nebo třeba na výletě. Stojí za ni tři baristé Jan Rančák aka Johnny, Martin Moravčík a Ondra Štökl, kteří ji vyvíjeli téměř rok. K přípravě skvělé kávy tak nepotřebujete žádné přístroje a baristické vymoženosti. 25 ml Sofee odpovídá objemem i obsaženým množstvím kofeinu jednomu espressu. Má příjemně plnou a sladkou chuť i vůni. Skladuje se v lednici, kde vydrží čerstvá až tři měsíce.

Jak se Sofee vyrábí?

Sofee se připravuje výhradně z výběrové Arabiky. Baristé ji praží ve spolupráci s libereckou pražírnou Nordbeans, následně proberou zrnka kvůli případným vadám, na speciálním mlýnku kávu namelou na požadovanou hrubost. Namletá káva se zastudena maceruje a projde několikerou filtrací, díky níž si udržuje stálou kvalitu. Vznikne koncentrovaný kávový nápoj, který se dávkuje do lahviček bez přístupu vzduchu, aby se zabránilo oxidaci. Celý proces trvá zhruba tři dny.

Jak si kávu připravíte?

Sofee je skvělá s teplou i studenou vodou v doporučeném poměru 1:3. Může si ji dát s mlékem anebo si ji můžete namíchat s dalšími nápoji. Skvělá je například v kombinace s tonikem a kapkou ginu. Můžete ji ale zkusit třeba i s kokosovou vodou nebo džusem.

Chcete ji vyzkoušet? V Mikyně máme malou Sofee o objemu 25ml /58Kč i větší 250ml balení / 228Kč.

Uvařili jsme 19.3.2018
#barista#káva

Co zkusit ještě další?

latte art jam v Mikyně

latte art jam v Mikyně

Baristé ze severu a okolí pozor! Blíží se v pořadí již druhý LATTE ART JAM a tentokrát u nás v Mikyně. Přijďte si změřit své latte art síly a užít si pohodové odpoledne!

Rozhovor: Kačka Lukášková

Rozhovor: Kačka Lukášková

Zajímá Vás jak se studentka Toxikologie dostala za kávovar a co vlastně všechno obnáší práce baristy? Přečtěte si následující rozhovor.