Mikyna v Kodani

V rámci našeho cestování za dobrým jídlem jsme se (konečně) vydali do Kodaně, která je udáváním gastro trendů a skvělým jídlem vyhlášená. Dostali jsme velkou spoustu tipů, co rozhodně nesmíme minout a my se opravdu snažili stihnout toho co nejvíc. Tak jsme občas měli i tři snídaně. Každopádně pokud se chystáte na sever, tady jsou místa, která nás baví.

 

Lille Bakery
https://lillebakery.com/
Náš vůbec nejoblíbenější podnik v Kodani. Pro někoho to může být trochu punk, protože máte pocit, že jdete spíš do garáže nebo tovární haly, ale atmosféra je tady super. Mají zde jednoduché snídaně jako chleba s máslem a sýrem nebo granolu s jogurtem, ale i něco k obědu. Byli jsme tady každý den a ochutnali všechno, co se dalo. A bylo to jednoduše super!

La Banchina
https://www.labanchina.dk/
Pokud vyrazíte do Lille bakery, La Banchinu nesmíte minout. Je to od sebe jen pár kroků a při západu slunce tu v létě zažijete to pravé hygge. Je to takový zajímavý podnik u moře, kde si dáte brzo ráno skvělou kávu a skořicového šneka. Později během dne Vám připraví lehký oběd nebo večeři (většinou rybu a vege jídlo), kterou vaří v nedalekém skleníku. Mají tu i saunu a hezké dřevěné molo, ze kterého můžete skočit rovnou do vody. Na večer je pak za hezkého počasí molo celé obležené lidmi popíjející víno a je to prostě hyggelig.

Broaden and Build
https://broadenbuildcph.com/
Na tento pivovar jsme dostali tip od Jany Bilíkové z Ambiente a ta rozhodně ví, kde se v Kodani dobře jí. V pivovaru, který patří pod vyhlášenou restauraci Amass, najdete hromadu zajímavých piv, kombuchu i originální menu. Je to super místo, kam zajít, když chcete ochutnat něco trochu víc extra, ale na fine dining nemáte zrovna náladu.

Zmrzlina Istid
http://www.istid.dk/
Pokud dostanete chuť na zmrzlinu, rozhodně zkuste tuhle. Připravují každou porci extra pomocí tekutého dusíku, takže je super čerstvá, a navíc mají i vegan verze. Všechno samozřejmě organic, jak jinak. Po cestě se pak můžete stavit na kávu v nedaleké pobočce Coffee Collective, která je jen o pár kroků dál a kde mají, jak jinak, skvělou kávu.

Juno the Bakery
https://www.instagram.com/juno_the_bakery/
Juno the Bakery je malá pekárna, kde jsme měli ten nejlepší kardamonový šnek, o kterém jsme mluvili i druhý den. Mají ale i výtečnou filtrovanou kávu, skvělé croissanty a samozřejmě luxusní chleba. Když budete poblíž, nesmíte ji minout!

The Corner at 108
https://108.dk/en/homepage-splash/
Kousek od starého přístavu najdete vyhlášenou  108, kde je fine diningová restaurace propojená s kavárnou, snídárnou a vinným barem. Po zdejším “obyčejným” chlebu s máslem a sýrem se budete olizovat i za ušima a nebudete chápat, jak můžou udělat z obyčejného jablka něco tak dobrého. Prostor je pak i moc příjemným místem na večerní skleničku vína (najdete tu i lahve z Čech) a něco zajímavého k tomu.

Atelier September
http://www.cafeatelierseptember.com/

Příjemný prostor, kde si k snídani dáte třeba jogurt s granolou a mrkví v medu nebo cuketou na sladko a po možná počáteční nedůvěře si budete spokojeně mlaskat. Zajít sem můžete i na avokádový toast a nebo tu mají bezva matchu. To že mají výtečnou kávu snad už psát ani nemusíme, najít totiž v Kodani místo, kde by nebylo dobrý kafe není vůbec lehký.

Uvařili jsme 18.6.2019
#travel

Co zkusit ještě další?

Mikyna v Londýně

Mikyna v Londýně

Vyrážíte do Londýna a chtěli byste pár tipů, kam na dobrou kávu, snídani nebo hezkou večeři? Přečtěte si v následujícím článku, kde nám nejvíc chutnalo a kam v Londýně určitě zajít!