Mikyna v Londýně

Vyrážíte do Londýna a chtěli byste pár tipů, kam na dobrou kávu, snídani nebo hezkou večeři? Zajímavých "foodie" míst je tu nekonečně hodně (asi stejně hodně jako podniků Pret a Manger). Každopádně v našem následujícím článku si můžete přečíst, kde nám během naší návštěvy Londýna chutnalo nejvíc a do jakého bistra byste měli rozhodně zajít! A jestli objevíte na té své cestě další zajímavá místa, určitě se s námi podělte, ať víme, kam zajít na snídani nebo kávu zase někdy příště. Bon Voyage!

The Attendant

Stylové bistro ve čtvrti Shoreditch s velice příjemnou obsluhou, pohodovým playlistem a moc dobrou kávou. Je to skvělé místo na snídani, lehký oběd nebo odpolední kávu. Mají tu i různé speciální kávové drinky, takže určitě nějaký vyzkoušejte. Pokud se nedostanete do Shoreditch, mají ještě jednu pobočku ve čtvrti Fitzrovia.
74 Great Eastern St, London EC2A

 Bread Ahead

Jedna z nejlepších pekáren v Londýně, která dělá ty nejskvělejší koblihy. Během našeho výletu jsme jich snědli snad rekordní počet, protože jsme je samozřejmě museli ochutnat všechny a pak raději ještě jednou znova (Ve finále nás nejvíc bavila klasická vanilková náplň). Mají tu i skvělé brownies. Pokud rádi pečete, mají u Borough Market (kde mají pekárnu) i kurzy pečení, tak se můžete jet do Londýna něco přiučit. Kurz si ale zarezervujte dopředu na jejich webu, protože termíny bývají dost rychle obsazené. Kromě dvou stánků na Borough Market (před pekárnou a přímo na trhu) mají nově i obchod v Soho (hned vedle NOPI).
Borough Market, Cathedral St, London SE1 9DE

26 Grains

Pokud milujete k snídani ovesnou kaši, určitě nesmíte 26 Grains minout. Super malá snídárna v krásné čtvrti Covent Garden má styl a jejich ovesné kaše jsou prostě super. Po ránu je tu dost plno, tak přijďte na snídani včas, protože rezervace tu neberou. Menu mění podle sezóny, a pokud chcete i něco víc mají tu v menu i něco menšího k obědu. Měli jsme tu také nejlepší Avo chleba, který jsme v Londýně ochutnali (a že jich bylo docela dost). A pokud si chcete kaši podle 26 Grains uvařit i doma, určitě si kupte jejich kuchařku.
1 Neal’s Yard, London WC2H 9DP

Lyle´s

Minimalistická restaurace v industriálním stylu nás dostala. Byly jsme tu na pětibodovém degustačním menu (mají i verzi pro vegetariány) a vše bylo jednoduše skvělý. Od perfektního servisu přes skvěle udělané jídlo a výborné víno. Na to, že se LYLE´S pyšní Michellinskou hvězdou si tu budete připadat příjemně a hodně uvolněně. Tady si na žádný „divadílka“ rozhodně nepotrpí. Navíc tu mají i velice dobrou kávu, což u restaurací ještě stále nebývá úplnou samozřejmostí.
Tea Building, 56 Shoreditch High St, London E1 6JJ

 

Další tipy najdete v pokračování článku na blogu Jizerské ticho*

Uvařili jsme 14.4.2018
#travel