Recept: Ovesná kaše s lesními borůvkami

Ovesná kaše je naše nejmilejší sladká snídaně, kterou si rádi připravujeme, jakmile nám u nás na severu trochu přituhne. Často si právě ovesnou kaši vaříme i před prací jako personální snídani, aby nám to šlo lépe od ruky. Základem úspěchu je použít klasické ovesné vločky, které na rozdíl od těch jemných mají lepší strukturu a hlavně si pohlídat správnou konzistenci kaše. Pokud Vaše kaše doma připomíná spíš beton a nejde ani nalít z rendlíku, zkuste to tentokrát podle našeho receptu, který je navíc "vegan friendly".

Recept

Recept na 2 kaše
  • 100g ovesných vloček
  • 250ml kokosového mléka (Aroy-D)
  • 2 lžíce třtinového cukru s vanilkou
  • 1 lžička skořice
  • Špetka soli
  • 200g lesních borůvek
  • 1 lžíce javorového sirupu
  • Granola / mandlové máslo / hořká čokoláda / Jablíčko

Postup

1. Ovesné vločky dáme do menšího rendlíku a namočíme do 250ml studené vody. Ideálně alespoň na 20 minut. Poté přidáme sůl, třtinový cukr s vanilkou a skořici, zalijeme kokosovým mlékem a na střední plameni přivedeme za stálého míchání k varu. Vaříme dokud kaše nemá správnou konzistenci. Počítejte s tím, že kaše ještě po sejmutí z ohně zhoustne. Konzistence by měla být podobná jako hustá polévka nebo italské rizoto. Pozor ať z kaše nemáte beton. Pokud ji máte přeci jen moc hustou, přidejte ještě trochu vody nebo mléka.

2. Lesní borůvky dejte do rendlíku, přidejte lžíci vody a javorový sirup. Krátce prohřejte, ale nemusíte dlouze vařit, ať si borůvky zachovají svou chuť. V zimě pak klidně můžete použít i mražené lesní borůvky.

3. Hotovou kaši dejte do mističek, přidejte borůvkový kompot, granolu, mandlové máslo a nakrájené jablíčko.

Tip: Na ještě teplou kaši si nalámejte kousky hořké čokolády, která se tak krásně rozpustí. Navíc tvoří čokoláda a borůvky super kombinaci.

Uvařili jsme 2.3.2018
#brunch#recepty#snídaně#vegan

Co zkusit ještě další?

Jak na domácí kokosové mléko

Jak na domácí kokosové mléko

Jak si udělat kokosové mléko jsme se naučili na lekci vaření na Srí Lance. Až jsme se skoro styděli, že nás vůbec nenapadlo si kokosové mléko vyrobit doma.

Pop up: Snídaně s Bjukitchen

Pop up: Snídaně s Bjukitchen

Bára Karpíšková alias Bjukitchen má po první úspěšné kuchařce i nový snídaňový sešit plný krásných receptů a přijede Vám ho představit do našeho bistra 11. listopadu. A na co se můžete těšit?